שיטת הריפוי בפרחי באך הנה שיטת ריפוי טבעית, שהתגלתה ע"י רופא אנגלי בשם ד"ר אדוארד באך (1886-1936). ד"ר באך הפיק 38 תמציות מפרחי בר, שיחים ועצים, וגילה שהן מאזנות מצבים ריגשיים שונים כגון: פחדים וחרדות, עייפות ובעיות שינה, דיכאון, מצבי רוח משתנים, הפרעות קשב וריכוז, חוסר ביטחון, כעסים, בעיות חברתיות, הערכה עצמית נמוכה, טראומות, התפרצויות ועוד. התמציות הינן חסרות טעם ונלקחות בטפטוף לפה. 


בעולם המודרני, בו רוב האנשים עסוקים ורצים כל היום הטיפול בעצמך נדחק לסוף הרשימה. את הרגשות והמתח שמלווים אותנו כל יום יש לנו נטיה להזניח, אך ההצטברות של קונפליקטים, מצבים ורגשות לא מטופלים יכולים להוביל לכך שלא נהיה מאושרים ומסופקים בחיינו, ואף לגרום למחלות. 

רבים מתעוררים רק כאשר הם מגיעים למחלה או למשבר; במקרים אלו נגרם סבל רב לאדם ולמשפחתו. 

סיטואציות יומיומיות רבות יכולות להטריד אותנו ולהקשות על חיינו. המצוקה הפנימית ממנה אנו סובלים עלולה לגרום לכך שנתפרץ על בני/בנות זוגנו, נצעק על ילדינו, נריב עם עמיתים לעבודה, או נסתגר בעצמנו. אנו חשים בבעיה אך לא תמיד יודעים מה הפתרון, טיפול פסיכולוגי ארוך טווח? כדורים? לפעמים הפתרון פשוט יותר; הגוף והנפש שלנו בסך-הכל צריכים גורם מאזן ומרגיע - פרחי באך הנם פתרון יעיל לבעיות אלו הפועל בצורה טבעית, קלה ומהירה. 

לדוגמא, אם את אמא הסובלת מבעיות שינה. נניח שאינך רוצה לקבל כדורי שינה המכילים כימיקליים מיותרים, להתמכר ולסבול משאר תופעות הלוואי, עם זאת היעדר שינה טובה משפיע מאד על תפקודך, על הסבלנות לילדיך ועל מצב רוחך. פרחי באך יכולים לתת מענה לבעיות שינה – מטופלים רבים מדווחים על שיפור והקלה בנושא.

יצירת קשר

השאירו הודעה ואחזור אליכם בהקדם.