ילדינו נמצאים בסביבה מלחיצה לא פחות משלנו. הם חווים שינויים וסיטואציות חברתיות טעונות כל הזמן, הם עוברים מהגן לבית-ספר ומשם לחטיבה, ומתמודדים עם אתגרים רבים - חברתיים, לימודיים, ואישיים

 

כהורים, לפעמים קורה שאנחנו מרגישים שעל הילד שלנו "עובר משהו". אנחנו לא בדיוק יודעים מה זה, אך אנחנו שמים לב לאיזשהו שינוי מעורר דאגה בהתנהגותו הרגילה. פתאום הוא מתוח ומתפרץ לעיתים קרובות, אולי מסתגר בחדרו, או מתקשה להרדם בלילה... אולי אנחנו מרגישים שהוא כועס, או חרד, או מדוכא... אנחנו רוצים לעזור, אבל לעיתים קרובות לא יודעים איך

 

לפעמים קשה לנו להבין מה בדיוק מציק לו. לא תמיד אנחנו מצליחים לקבל תשובות ברורות. לפעמים הוא עצמו אינו מודע לסיבה.

 

לפעמים אנחנו מנסים לתמוך, לעזור, לעודד, ולפעמים אנחנו סתם מתעצבנים וגוערים בו על התנהגותו. פעמים רבות אנחנו פשוט חסרי אונים.

 

ונניח שאנו יודעים מה הקושי – עדיין אפשרויות העזרה שלנו מוגבלות. האם אנחנו באמת יכולים לעזור לילד שלנו לא לפחד? לא להיות במתח? לא להתבייש?

 

כמובן, תמיד קיימת האופציה להפנות את הילד לטיפול רגשי או פסיכולוגי, ולעיתים זה אכן נחוץ. עם זאת, טיפולים אלה ארוכי טווח, דורשים מחויבות של זמן וכסף, ושיתוף פעולה של הילד.

 

בטיפול בפרחי באך לילדים, מספיק לרוב מספר מועט של פגישות כדי לטפל בבעיה.

אני נפגשת עם ההורים דבר ראשון, איתם נעשה האיבחון והתאמת התמציות. לאחר מכן ישנו מפגש עם הילד, רק אם ההורים והילד מעוניינים. ישנם הורים שלא מעוניינים לערב את ילדם בתהליך, וזה בסדר גמור. המפגשים הבאים הינם אחת לשבועיים, עם ההורים בלבד. דרכם נעשה המעקב אחרי התהליך. לעיתים, אציע גם להורים להעזר בפרחי באך.

לאחר לקיחת התמציות, ניתן להבחין בשינוי אצל הילד לרוב תוך מספר ימים עד שבוע-שבועיים. הורים רבים מדווחים בהקלה שהילד "חזר לעצמו".

 

  

זכרופרחי באך תומכים בילדים ומחזקים אותם בקשיים של החיים – הם יעילים מאד ומאזנים את הילד במהירות – באופן טבעי וללא תופעות לוואי.

 

יצירת קשר

השאירו הודעה ואחזור אליכם בהקדם.